logo kosmetika Moravcová

Mezoterapie

Mezoterapie je postup, kterým lze dosáhnout omlazení pokožky obličeje, dekoltu a krku, ale také například zlepšit celulitidu, odstranit tukové polštáře apd.. Zvyšuje cirkulaci krve a lymfy a tím výrazně podporuje regenerační schopnosti pokožky.

Co je to mezoterapie?

Mezoterapie přirozeným podnícením tvorby kolagenu a nových buněk vypne kůži a vyrovná středně hluboké vrásky. Mezoterapie je také využívána v léčbě celulitidy. Mezoterapie je minimálně invazivní postup, při kterém se speciální léčivé roztoky aplikují do střední vrstvy kůže. Léčebné roztoky obsahují vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin a koenzymů. Tyto látky mají zásadní význam pro regeneraci. Pokud je pokožka vysušená a pokud je třeba i vypnout drobné vrásky, bývá tento roztok kombinován s kyselinou hyaluronovou. Ta je důležitým stavebním prvkem kůže. Její aplikací je dosaženo intenzivní hydratace a následného vypětí a zpevnění reliéfu pokožky. Taktéž lze vyhladit středně hluboké vrásky krku, dekoltu či na rukou. Ošetření se provádí buď injekčně přímo rukou nebo pomocí speciálního aplikátoru. Přesný postup léčby a složení léčebných roztoků určí kosmetička na základě zhodnocení stáří a stavu pokožky.

Jste vhodným kandidátem pro mezoterapii?

Pokud hledáte nechirurgickou, cenově výhodnou alternativu omlazení pokožky obličeje, dekoltu, krku či rukou, patrně budete vhodným kandidátem pro mezoterapii. Je třeba, aby vaše očekávání byla realistická. Mezoterapie nezabrání procesu stárnutí kůže, ale může dočasně vypnout pokožku a středně hluboké vrásky, a tak zlepšit vaši vizáž.
Při první konzultaci bude zhodnocen stav a stáří vaší kůže a rozhodneme, který z léčebných roztoků použijeme. Jeho složení je vždy vysoce individuální. Mezoterapii lze kombinovat s dalšími zákroky.

Mezoterapie Michaela Moravcová

Anestesie

Znecitlivění ve většině případů není nutné, jedná se o téměř nebolestivý zákrok. U extrémně citlivých jedinců je možno použít znecitlivující mast, v tomto případě se však účinek z preparátu trochu snižuje.

Postup mezoterapie

Mezoterapie trvá podle rozsahu ošetřované plochy od několika minut až po několik desítek minut. Před vlastní aplikací léčebného roztoku kosmetička pokožku ošetřovaného místa očistí a dezinfikuje. Poté aplikuje velmi tenkými jehličkami léčebný roztok do předem určených míst. Po mezoterapii

Bezprostředně po ošetření a následujících několik dnů je třeba se vyvarovat slunění a je nutné používat krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Rekonvalescence závisí na rozsahu zákroku a stavu vaší pokožky. Nejsou však nutná žádná další omezení. Asi po dvou hodinách od zákroku se budete schopni vrátit ke svým obvyklým aktivitám či do zaměstnání. Dále se nedoporučuje se minimálně jeden týden navštěvovat saunu, bazén ani solárium a vhodné není ani cvičení, hlavně kvůli pocení a zvýšenému krevnímu tlaku.

Jak dlouho přetrvá efekt mezoterapie?

Protože účinek léčebných roztoků nastupuje ihned, je možno vidět výsledky již po prvním ošetření. Nicméně efekt je dočasný a ošetření je třeba podstoupit opakovaně. Většinou je doporučováno provést první dvě aplikace po 10 dnech. Pokud ještě nejsme spokojeni, můžeme pokračovat ještě jednou nebo dvěma aplikacemi. Pro udržení efektu je doporučeno zopakovat ošetření jedenkrát za tři až šet měsíců .

Indikace

Lokální odbourávání podkožního tuku
Lokální odstraňování celulitidy
Obličejová mezoterapie- omlazení pokožky, pigmentové skvrny, žilky, dvojitá brada, pleťová hydratace.
Vypadávání vlasů
Sklerodermie
Strie
Lepší hojení ranKontraindikace

1. Těhotenství a kojení
2. Alergické reakce na použité látky
3. U kofeinu nevhodné u jedinců se srdečními chorobami a žaludečními vředy.
4. U Rutinu a Melilotu nepoužívat při poruchách srážlivosti krvePoužívané preparáty a účinné látky

Artichoke Extrakt - Artičkový anticelulitický extrakt
Asian Centela - Pupečník asijský - buněčná regenerace
Caffeine - Kofein - redukční a odvodňující prostředek
DMAE - organická sloučenina (C4 H11 NO) Lyfting, ochablost pleti
Hyaluronic Acid - Kyselina hyaluronová -vrásky, hydratace, hojení ran 
L-Carnitin- tukové polštáře, celulitida
Organic Silica - Křemík - celulitida, vrásky, vypadávání vladů, podpora hojení, odbourávání tuků.
Kyselina ascorbová- vit. C. - ztráta vlasů, změna pigmentace, poškození teplem, omlacení pleti, světlostárnutí.
Rutin a Melilot - cévní celulitida, cévní mízní nedostatečnost, žilní otok, mízní otok, pooperační otok.
X-ADN Gel -Anti-Ageing Gel -vrásky,hydratace, kuřácká pleť, vypadávání vlasů.

ARGILERIN- přírodní BOTOX- výplň vrásek

KYSELINA HYALURONOVÁ 3,5% a 0,8%- výplň vrásek

vit. C a A